с. Жирова. ДНЗ «Веселка»

Навчальний процес

Навчальний процес здійснюється відповідно до Закону України Про дошкільну освіту. Педагогічним колективом головна увага  зосереджена на максимальне охоплення дошкільною освітою всіх дітей та надання їм якісної дошкільної освіти, охорону життя і збереження здоров’я дітей дошкільного віку, актуалізації питань безпеки життєдіяльності.
Реалізація Базового компоненту дошкільної освіти  забезпечується освітньою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Для програмно-методичного забезпечення освітнього процесу педагогічний колектив  керується Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних закладах у 2013-2014 н.р. Також  відстежується оперативна інформація про про нові програми, посібники та іншу навчальну літературу.
Підвищенню якості дошкільної освіти  сприяє тісна співпраця ДНЗ з батьківською громадою,особливо з молодими батьками, школою.
Збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят, активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки – один із пріоритетних напрямів роботи  дошкільного навчального закладу. Зважаючи на це,  колективом дошкільної установи ставить за мету вирішення ряду важливих завдань:
-створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості дитини;
-формування елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
-виховання основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях, а також культури безпеки у дорослих, відповідального ставлення до життя і здоров’я малят;підготовка дошкільників до реального життя, насиченого різними подіями, непередбачуваними ситуаціями тощо.
Практична реалізація цих завдань передбачає створення безпечного розвивального середовища та налагодження системи роботи з безпеки життєдіяльності з педагогами, дітьми і батьками, що включає комплекс взаємопов’язаних заходів.
Для підвищення професійної майстерності педагогів та інших працівників із зазначеного питання  використовуються різнопланові форми роботи: педагогічні ради, інструктажі з техніки безпеки, консультації, семінари, майстер-класи, практичні тренінги, круглі столи, творчі лабораторії, інтерактивні ділові ігри, оформлення тематичних стендів і санітарних бюлетенів, проведення конкурсів-оглядів, облаштування виставок та ін.
При організації освітньої роботи з формування основ безпечної поведінки у дітей дошкільного віку перевага  надавється  спостереженням, екскурсіям, цільовим прогулянкам, довірчим бесідам та розмовам віч-на-віч, моделюванню та аналізу проблемних ситуацій, різним видам ігрової, трудової  та пошуково-дослідницької діяльності, інтегрованим заняттям, розробленню спільних проектів, проведенню розваг, "Днів та тижнів безпеки".
Важливий чинник ефективності роботи з питань безпеки життєдіяльності – тісна взаємодія між батьками та педагогами. Для цього  батьки  залучаються до різних заходів: практичних семінарів-тренінгів, консультацій, родинних клубів за інтересами, участі у спільних проектах, виставках, розвагах і святах.

Проблема:»Збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку,формування здорового способу життя дошкільнят.»
       Основні завдання на 2013-2014 н.р.:
1.Створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості дитини.
2.Формування елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.
3.Виховання основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях .
4.Підготовка дошкільників до реального життя.