с. Жирова. ДНЗ «Веселка»

Методична робота

Шановні відвідувачі методичної сторінки. Тут Ви зможете знайти корисні матеріали

для педагогів дошкільних закладів, а також батьків, які цікавляться

організацією методичної роботи з їхніми дітьми.

//

"Дитина за своєю природою – допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай перед нею відкривається чудовий світ у живих фарбах, яскравих і тремтливих звуках, у казці та грі, у власній творчості, в красі, що надихає її серце, в прагненні робити людям добро..."

Василь Сухомлинський

Методична робота дошкільного закладу, спрямована на вивчення і впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії та методики розвитку, навчання і виховання дошкільників, а також оволодіння сучасною методологією, збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами, впровадження новітніх розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій. Центром методичної роботи ДНЗ є методичний кабінет, в якому зосереджен матеріал  Базового компонету дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля" та "Впевнений старт", інших матеріалів навчання і виховання дітей дошкільного віку, які мають гриф Міністерства освіти і науки України.
   В наявності дитяча та методична література, законодавчі та нормативні документи, матеріал семінарів, свят та передового досвіду вихователів.
   Впровадження в життя особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти вимагає від педагога професійної зрілості, майстерності, високої культури праці, психологічної грамотності, тому педагоги ДНЗ № 6 приділяють велику увагу самоосвіті та професійному росту.

Завданням методичної роботи є:
* Вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя,
* Стимулювання творчого потенціалу,
* Підвищення педагогічної культури вихователів;
* Вдосконалення педагогічної майстерності;
* Розвиток спеціальних умінь та навичок;
 * Формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Базується на принципах методичної роботи:

• Педагогічна співпраця з вихователем
  • Робота в режимі довіри, доброзичливості
  • Творча атмосфера , стимулювання творчої активності
  • Принцип допоміжне – регульованого контролю
  • Надання вихователеві права вибору
  • Системність методичних заходів
  • Принцип “Я – повідомлень” у спілкуванні
  • Щоденна допомога
  • Випереджальний характер методичної роботи.

Виходячи з цілей методичної роботи і вимог до особистості та діяльності педагога намагаємось здійснювати роботу за такими напрямками методичної роботи:
- курси підвищення кваліфікації;
- науково-практичні семінари;
- розв'язання актуальних освітніх проблем ;
- узагальнення досвіду робіт педагогів.

Методична робота з кадрами:
* Підвищення рівня фахової майстерності педагогів
* Курсова перепідготовка
* Атестація педагогів
* Наставництво
* Педради
* Семінари
* Консультації
* Колективні перегляди

Навчання педагогів відбувається в інтерактивних формах спілкування, це:
- круглий стіл, диспут, консультації;
- інтерактивні лекції;
- навчальні тренінги;
- семінари, семінари-практикуми, науково-практичні семінари, семінари для педагогів спеціальних груп;
- вивчення структури та оснащення матеріального середовища; ;
- спостереження колективних форм діяльності дітей, індивідуальної самостійної роботи дітей, взаємовідвідування відкритих занять.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу визначив перед собою такі завдання на 2013 – 2014 навчальний рік та оздоровчий період:
 1. Продовжити роботу щодо впровадження нової  програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та "Впевнений старт"  , створення розвивального простору в групах та поповнення методичної бази.
2. Фізичний розвиток: продовжувати роботу щодо формування у дітей здорового способу життя шляхом створення цілісної системи оздоровчих заходів та використання здоров'язберігаючих технологій. Оточити дітей турботою про здоров’я та емоційне благополуччя.
3. Мовленнєвий розвиток: удосконалювати роботу з розвитку мовленнєвотворчих вмінь дітей через пальчикові ігри, ігри зі словом, звуком, складання казок за схемою тощо.
4. Креативний розвиток : продовжувати роботу по створенню умов для креативного розвитку дошкільнят на засадах диференційованого підходу через трудову діяльність. Забезпечити своєчасний розвиток творчих здібностей дітей.

«Українське дошкілля» - програма нового типу. В ній вміщено базовий зміст дошкільної освіти, який передбачає гармонійний та різнобічний розвиток дошкільника, формування його особистості, створення в умовах дошкільного навчального закладу розвивального життєвого простору, сприятливого для:
- закладання основ його компетентності (розвиток досвіду, який допомагає дошкільникові розв'язувати проблеми у незвичайних умовах, здобувати нову інформацію, набувати мобільності);
- формування шкільної зрілості: розумової зрілості (диференційоване сприймання, довільна увага, аналітичне мислення, наявність елементарних знань про природу, культуру, людей, самого себе, обґрунтовувати свої думки); соціальної зрілості (пов'язаної з умінням спілкування з дорослими та однолітками); емоційної зрілості (здатність адекватно реагувати на ситуації та події);
- забезпечення балансу фондів «можу» і «хочу»;
- розвиток у дитини зачатків активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції як системи ціннісних ставлень до природи, культури, людей, власного «Я»;
- виховання у дошкільника творчого ставлення до життя.

//